Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Bosnija un Hercegovina Bosnija un Hercegovina
Serbija un Melnkalne Serbija un Melnkalne
Pa Balkānu ceļiem un neceļiem...
Datums: 
no:  10.08.2008    lidz:  23.08.2008  
Cena no: 480 EurPieteikties ceļojumam
Foto galerija
Balkāni
14 dienas / VISAS NAKTIS VIESNĪCĀS!!!

Segeda - Belgrada - Mokra Gora kalni - Sirogojno brīvdabas muzejs -
Durmitoru kalni - Melnais ezers - Taras kanjons - Moračas upes kanjons -
Skadaras ezers - Cetiņje - kņaza Ņegoša mauzolejs Lovčena kalnā -
Kotora - Dubrovniki - Medjugorje - Mostara -
Neretvas upes kanjons - Sarajeva

1. diena
Plkst. 6:00 izbraukšana no Rīgas. Diena ceļā - Lietuva, Polija. Nakts viesnīcā Katovicē.

2. diena
Brokastis. Pārbrauciens vērojot Slovākijas dabas ainavas un nelielos ciematiņus kā arī šķērsojot Ungārijas stepi - "puštu". Neliela pietura puštā, ceļmalas krodziņā - čārdā, kur iespējams nobaudīt pikanto gulašzupu. Pārbrauciens uz Serbijas republiku. Nakts viesnīcā Belgradā.

3. diena
Brokastis viesnīcā. Belgrada - pilsēta Serbijas ziemeļos pie Savas ietekas Donavā - bijušās Dienvidslāvijas, tagad Serbijas galvaspilsēta. Pilsētas apskates ekskursija vietējā gida pavadībā. Grandiozais Kalemegdāna cietoksnis, kurš glabā būtiskas valsts liktens iezīmes, Sv.Savas baznīca - lielākā funkcionējošā pareizticīgo baznīca pasaulē, bijušā Dienvidslāvijas prezidenta Tito apbedījumi-mauzolejs ar iespaidīgu dāvanu kolekciju. Nakts viesnīcā Zlatiborā, serbu kalnu kūrortā.

4. diena
Brokastis viesnīcā. Aizraujošs brauciens ar kalnu vilcieniņu Mokra Gora kalnos. Tvaika lokomotīve pa šaursliežu dzelzceļa līniju Šarganska Osmica izvedīs cauri Šargana kalnam, pa 22 tuneļiem, 10 tiltiem un viaduktiem. Apmeklēsim Sirogojno etnogrāfisko ciematu - brīvdabas muzeju "Staro Selo", kur redzēsiet tradicionālas serbu ģimenes saimniecības un salonā varēsiet iegādāties pasaules slavu ieguvušos Sirogojno adītāju rokdarbus - "staigājošās gleznas" - tā tās dēvē un pazīst pasaulē. Vakariņās nacionālie serbu ēdieni. Nakts viesnīcā Zlatiborā.

5. diena
Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz Melnkalni, pa ceļam fantastiska iespēja iepazīt Durmitoru kalnu masīvu, kas izvietojies Melnkalnes ziemeļos un izceļas ar īpaši līkumotiem ceļiem un arvien mainīgām, neaizmirstamām kalnu ainavām. Durmitora kalni ir vieni no mazākajiem kalnu apgabaliem, bet tajā pašā laikā ir vieni no viskrāšņākajiem un daudzveidīgākajiem. Stāvas, skarbas kaļķakmens klintis škiet skaram debesis... Vairāk kā 15 majestātiskas virsotnes pārsniedz 2000 m augstumu v.j.l., dažas asas kā adatas, citas atgādina kupolu... Kalnu masīva dziļajās ielejās atrodami fantastiskās krāsās ietērpti 16 sapņaini kalnu ezeriņi, kas mirdz kā lielas acis tumšajos mežos... Pacēlājs uz Savin Kuk virsotni vai pastaiga gar Crno jezero (Melno ezeru) - dēvētu arī par "Kalnu aci". Nakts viesnīcā Žabļjakā.

6. diena
Brokastis viesnīcā. Dabas radītais brīnums - Taras kanjons, kas ir Eiropas dziļākais un pasaulē otrs lielākais kanjons - dziļums 1067 m un garums 78 km. Moračas upes klinšainie krasti un klosteris, kuru cēlis serbu kņazs Stefans 12.gs. Braucot gar Taras upi, redzēsim arī vareno Moračas upes kanjonu. Skadaras ezers - lielākais Balkānu pussalas ezers. Tālākais ceļš aizvedīs uz Adrijas jūras piekrasti. Nakts viesnīcā Petrovacā.

7. diena
Brokastis viesnīcā. Diena bez autobusa. Brīva diena atpūtai pie Adrijas jūras - atpūta katram pēc saviem ieskatiem. Nakts viesnīcā Petrovacā.

8. diena
Brokastis viesnīcā. Cetiņje - vēsturiskā Melnkalnes galvaspilsēta, kurā redzēsiet bijušā karaļa Nikola I pili, kas saglabāta kā muzejs, kurā apkopotas neilgās karalistes būtiskās liecības. Melnkalniešu svētnīca kņaza Ņegoša mauzolejs Lovčena kalnā (augstākais pasaulē), no kura paveras fantastisks skats uz Adrijas jūru un Kotoras līci. Kotora atrodas D-Eiropas lielākā fjorda krastā un ir saglabājusi viduslaiku pilsētas šarmu. Pilsēta ir pilnībā ieskauta venēciešu būvētajos viduslaiku mūros un saglabājusi šauro ieliņu labirintus, no kuriem reizēm paverās skats uz stāvajām klintīm. Nakts viesnīcā Tivatā.

9. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens uz Horvātiju. Pilsēta - cietoksnis: Dubrovnika - kādreiz lepnā pilsētvalsts, vienīgā valsts Balkānos, kuru neizdevās pakļaut ne venēciešiem, ne turkiem. Pilsētvalsts militārais spēks slēpās tās mūros, kuru biezums dažviet sasniedz pat 9 metrus. Pat nesenajos Balkānu karos (1991) serbu aviācijai un flotei neizdevās pilsētu ieņemt. Iespējams brauciens ar kuģīti uz Lokrumas salu. Pastaiga pa salu un botānisko dārzu. Nakts viesnīcā Neumā - jau Bosnijas-Hercegovinas teritorijā.

10. diena
Brokastis viesnīcā. Gar auglīgās Neretvas upes ieleju dodamies uz Medjugorje - lielākā katoļu svētvieta Balkānos, kur svētceļojumos 20 gadu laikā devušies jau 15 miljoni cilvēku. Bunas avots - enerģētiskākais avots Eiropā. Mostara - viena no visvairāk cietušajām Bosnijas vietām nežēlīgajā pilsoņu karā. Tai pat laikā tā ir vissaulainākā vieta Bosnijas teritorijā un ar dzidro Neretvas upes ūdeni ir kā ziedošs dārzs... Mostaras vecpilsētas apskate. Nakts viesnīcā Mostarā.

11. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens pa Neretvas kanjonu. Neretvas upe plūst no Dināru Alpiem, veidojot savā tecējumā varenu kanjonu. 225 km garā upe pirms Adrijas jūras veido raženu ieleju, kuras dārzos tiek audzēti visdažādākie augļi. Sarajeva ir vienīgā kādreizējās Dienvidslāvijas pilsēta, kurā notikušas olimpiskās spēles, un savulaik tā bija trešais lielākais valsts centrs. Stipri cietusi pilsoņu karā, taču strauji atkopjas un veidojas par tūrisma centru. Sarajevai ir ļoti daudzslāņaina vēsture, kas izpaužas gan turku mantojumā, gan pareizticīgo un katoļu dievnamos. Nakts viesnīcā Sarajevā.

12. diena
Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens uz Ungāriju, pa ceļam vēl izbaudot Bosnijas - Hercegovinas ainavas. Nakts viesnīcā Budapeštā.

13. diena
Brokastis viesnīcā. Brauciens caur Slovākiju, Poliju. Nakšņošana Čenstahovā.

14. diena
Brauciens caur Poliju, Lietuvu un ierašanās Rīgā.

Cena: 480 Ls (papildvieta autobusā 65 Ls)

Ceļojuma cenā ietilpst:
♦ brauciens ar komfortablu autobusu;
♦ nakšņošana viesnīcās ar brokastīm;
♦ ekskursiju programma grupas vadītāja pavadībā;
♦ autoceļu nodokļi;
♦ medicīniskā apdrošināšana.

Papildus izdevumi:
§ Serbija:
Belgradas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3 EUR
Vilciens Mokra Gora kalnos - 10 EUR
Pacēlājs uz Savin Kuk virsotni - 7 EUR
Nacionālās vakariņas ~ 20 EUR
§ Melnkalne:
Pastaiga gar Crno jezero - 1 EUR
Ņegoša mauzolejs - 4 EUR
§ Horvātija:
Dubrovņikas cietokšņa mūris - 50 HRK
Brauciens ar kuģīti uz Lokrumas salu - 35 HRK
§ Bosnija-Hercegovina:
Sarajevas apskates ekskursija ar vietējo gidu - 3 EUR
Mošejas apmeklējums - 5 EUR
Tuneļa muzejs Sarajevā - 4 EUR
Turku mājas apmeklējums (Bunas avots) - 3 EUR
§ Ungārija:
Nacionālā gulašzupa (pusdienas) ~ 2000 HUF
Ieejas maksa Balkānu svētvietās - ziedojumi (summa pēc katra paša ieskatiem).

Valūtas kurss:
Euro (EUR) 1 Ls ~ 1,4 EUR; Serbijas dinārs (XUD) 1 Ls ~ 100 XUD
Horvātijas kuna (HUF) 1 Ls ~ 9,7 HRK

Pieteikšanās ceļojumam - iemaksājot avansu 20% no kopējās summas

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!

Uzmanību! Latvijas pilsoņa pase, kas izdota laika posmā no 1992.gada 1.jūlija līdz 2002.gada 30.jūnijam, sākot ar 2008.gada 1.jūliju nav derīga ceļošanai.

 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests