Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Slovākija Slovākija
Lielā Slovākijas tūre
Datums: 
no:  06.08.2009    lidz:  14.08.2009  
Cena no: 275 EurPieteikties ceļojumam
Foto galerija
Slovākija
9 dienas / VISAS NAKTIS VIESNĪCĀS!!!

Oravas pils - Raijska Ļesna un „Betlēme"- Čičmenu ciems -
Bojnices pils - termālie baseini Bešenovā - Tatranska Lomnica un Tatru smailes -
Poprada un ūdens atrakciju parks - Levoča - Spiškas pils -
ar plostu pa Dunajecas upi - Ohtinskas aragonoītu alas -
"Slovākijas paradīze" Nacionālais parks -
Demanovas stalaktītu un ledus alas - Zemo Tatru virsotne Chopok -
ūdensatrakciju parks "Tatralandia" - Krakova - Veļičkas sālsraktuves

1. diena
6:00 no rīta izbraukšana no Rīgas. Nakts viesnīcā Polijā (Katovice).

2. diena
Brokastis. Brauciens uz Slovākiju. Oravas pils, kura atrodas uz klints 112 m augstumā pie Oravas upes, viens no visapmeklētākajiem objektiem Slovākijā. Pilsētiņa Raijska Ļesna, kur papriecāsimies par kustīgu koka skulptūriņu panorāmu „Betlēme" - figūriņu simtus divdesmit gadu laikā ir izveidojis nu jau 86 gadus vecais Jozefs Pekans. Brauciens uz Čičmenu ciemu, kur gandrīz 300 vienā stilā celtas mājas rotā atšķirīgi ornamenti. Viss esot sācies ar Kutuzova armijas virsnieku - prasmīgu amatnieku, kurš pārāk cieši ielūkojās acīs šejienes jaunajai mūķenei. Vakarā iespējama relaksējoša pelde Bojnices termālajos SPA baseinos, kur ūdens temperatūra 26 - 33 °C. Nakts viesnīcā Bojnicē.

3. diena
Brokastis. Bojnice ir maza pilsētiņa Slovākijas centrālajā daļā pie Nitras upes un piesaista tūristus ar vecāko Slovākijas Zoodārzu un Bojnices pili. Zoodārzs dibināts 1955. gadā un tajā var apskatīt vairāk kā 2600 dažādus dzīvniekus (270 sugas), sākot ar Dzelteno anakondu un beidzot ar Āfrikas ziloni. Bojnices pils ir viena no skaistākajām un vairāk apmeklētajām pilīm visā Centrāleiropā un tajā bieži tiek uzņemtas filmas. Pils ar plašo parku ir nozīmīgs kultūras piemineklis, mūsdienās tajā ir iekārtots muzejs. Senākās liecības par pili nāk no 1113. gada. Tā apvīta ar senām un interesantām leģendām. Klintī, uz kuras uzcelta pils, atrodas liela ala - 22 m diametrā ar 2 ezeriņiem...
Ārstnieciska pelde termālajos baseinos Bešenovā, kuros ūdens temperatūra visu gadu ir + 34°C - 38°C ( www.besenova.sk ). Nakts viesnīcā vecākajā Augsto Tatru kūrortpilsētiņā Starij Smakovec.

4. diena
Brauciens uz Augsto Tatru kūrortpilsētu - Tatranska Lomnica (900m.v.j.l.). Pacelšanās ar pacēlāju līdz Skalnate Pleso (1741 m.v.j.l.), kur, baudot neaizmirstamas kalnu ainavas, dosieties aizraujošā pastaigā pa kalnu takām, "jūras acs" - dzidrs augstkalnu ezers. Tiem, kas vēlēsies izbaudīt lielākus augstumus, piedāvājam no Skalnate Pleso pacelties uz kādu no kalnu smailēm: ar krēslu pacēlāju (līdz 2100 m.v.j.l.), vai ar slēgto pacēlāju līdz Lomnicky Štit (2632 m.v.j.l.), kas ir otra augstākā Tatru smaile. Poprada - neliela pilsētiņa Augsto un Zemo Tatru ielejā, kur pēc aktīvās dienas daļas atpūtināt dvēseli un miesu. Pilsētā ir gājēju zona ar veikaliem, kafejnīcām un bāriem, kur iespējams nobaudīt slovāku virtuvi. Atpūta Popradas ūdensparkā un termālajos baseinos ( www.aquacity.sk ). Nakts viesnīcā Starij Smakovec.

5. diena
Brokastis. Austrumslovākijā ir savdabīga kultūra, ko iepazīsim karaļu pilsētā Levočā, kuras centrs ir viens vienīgs kultūras, arhitektūras, mākslas un vēstures piemineklis. Apmeklēsim Jēkaba baznīcu, kuras galvenais koka altāris ir augstākais gotiskais altāris pasaulē! Iespējams ieturēt pusdienas nacionālajā restorānā "šalašā", kur tiek piedāvāti tikai šim reģionam raksturīgi ēdieni. Spiškas pils un cietokšņa apmeklējums. Tas ir lielākais (platības ziņā) pilsdrupu komplekss Centrāleiropā, kas 1993.gadā iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Aizraujošs brauciens ar plostu pa Dunajecas upi, vērojot kalnu grēdas un ielejas. Plostu vada nacionālos tērpos ģērbušies vietējie slovāki. Pēc brauciena pikniks, baudot aitu sieru un klausoties slovāku dziesmās. Nakts viesnīcā Starij Smakovec.

6. diena
Brokastis viesnīcā. Savdabīgi alu „ziedi": dabas unikums Ohtinskas aragonoītu alas ar pienbaltā aragonoīta trauslajiem dekoriem, kas rada Ziemassvētku ilūziju. Pasaulē ir tikai trīs aragonītu alas. Slovensky Raj Nacionālais parks jeb "Slovākijas Paradīze". Pastaigas un pārgājieni pa kalniem pa dažādām marķētām kalnu takām. Nakts viesnīcā Starij Smakovec.

7. diena
Brokastis viesnīcā. Pazemes alu skaistums katru gadu piesaista tūkstošiem cilvēku. Slovākijā ir vairāk kā 4000 zināmu alu, bet tikai 12 no tām ir publiski pieejamas apmeklētājiem. Vispopulārākās alas ir Demānova stalaktīdu alas un Ledus alas, kas atrodas Demānova ielejā Zemo Tatru ziemeļu daļā. Brauciens uz vienu no skaistākajām Tatru ielejām - Demanovas ieleju. Demanovas stalaktītu alu apmeklējums - pastaiga pa alu gaiteņiem un zālēm, kas izvietojušās piecos stāvos. Jūs apburs smaragda un koraļļu pazemes ezers, sastingušais ūdenskritums un aizvēsturiskie stalaktītu veidojumi. Demanovas ledus alu apmeklējums. Tās tiek sauktas arī par Dracia jaskyna (Drakona alas), jo tajās tika atrasti lāču kauli, par kuriem nospriests, ka tie drīzāk esot drakona kauli... Alu zemākajā daļā ir fascinējoši ledus veidojumi, kas rodas pavasarī, kad alā sāk tecēt atkušņa ūdeņi, kas momentāli sasalst.
Labos laika apstākļos iespējama pacelšanās no Jasnas ar pacēlāju uz Zemo Tatru virsotni Chopok (2024 m), pastaigas kalnos. Aromātiskās kalniešu tējas baudīšana.
Vakarā atpūta un pelde ūdensatrakciju parkā "Tatralandia". Iespēja atpūsties termālajos baseinos, kuros ūdens temperatūra ir no 28º līdz 38ºC. Kompleksā ir arī slīdkalniņi, dažādas pirtis, masāžas strūklas. Nakts viesnīcā Starij Smakovec.

8. diena
Brokastis. Brauciens līdz Krakovai. Neliela pilsētas apskates ekskursija: Sv.Dievmātes baznīca, Rātsnama tornis un Ģildes nams galvenajā Tirgus laukumā, Jagelonu universitāte, sv.Floriāna vārti, pilsētas sienu fragments un Barbakāns. "Karaļu ceļš" līdz Vāveles kalnam, kurā atrodas galvenā valsts katedrāle, kurā no 14.gs. kronējušies Polijas karaļi, un senā karaļpils. Iespējams apmeklēt karaļpili, universitātes muzeju vai Čartorizska mākslas muzeju. Pēc tam UNESCO sarakstā iekļautās Veļičkas sālsraktuves - pazemes pilsētas labirinti, pazemes sālsezeri, no sāls veidotas skulptūras, altāri un pat veselas baznīcas! Nakts viesnīcā Polijā - Čenstahovā.

9. diena
Mājupceļš cauri Polijai, Lietuvai. Vakarā ierašanās Rīgā.

Ceļazīmes cena: 275 Ls

Cenā ietilpst:
✔ komfortabls autobuss ceļojuma laikā
✔ nakšņošana 2-3*viesnīcās 2-3 vietīgos numuros ar ērtībām
✔ brokastis naktsmītnēs
✔ veselības apdrošināšana
✔ grupas vadītāja - gida pakalpojumi
✔ karstais ūdens, tēja, kafija autobusā pārbraucienu laikā

Papildus izmaksas:
✔ Braukšana ar plostu pa Dunajecas upi - 200 SKK + pikniks no 350 SKK
✔ Ieeja Slovensky Ray Nacionālajā parkā - 50 SKK
✔ Spiškas pilsdrupas - 100 SKK
✔ Demanovas stalaktītu alas - 200 SKK (studentiem - 170 SKK)
✔ Ledus alas - 200/ 180 / 100 SKK
✔ Ūdensatrakciju parks "Tatralandia" - no 350/ 280 SKK
✔ Pacēlājs Lielajos Tatru kalnos - 390 SKK + 600 SKK (Lomņicas smaile)
✔ Pacēlājs Mazajos tatros - 250 SKK
✔ Vāveles pils Krakovā - 15 PLN
✔ Veļičkas sālsraktuves - 450/ 25 PLN
✔ Boinices pils - 160 / 80 / 20 SKK, Zoo - 70 SKK
✔ Oravas pils - 140 / 80 SKK
✔ Levočas baznīca - 60/ 15 SKK
✔ Ohtinskas aragonoītu ala - 170/ 150 / 90 SKK
✔ Popradas termālie baseini - 350 / 250 SKK (Termalpaket)
✔ Bešenovas termālie baseini - 350 / 280 SKK
✔ Papildvieta autobusā 60 Ls

Ieteikums tūristiem:
✔ Jābūt kalniem piemēroti apavi (Ir asi akmeņi)
✔ Piemērots apģērbs ( vējains, reizēm stiprs lietus, stalaktītu alās vēsi )

1 SKK ~ 0,023 Ls;
1 PLN ~ 0,20 Ls

• Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādīto apskates objektu secība var mainīties.

Pieteikšanās ceļojumam - iemaksājot avansu 20% no kopējās summas

Gids: Ausma Bruņiniece

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!

Uzmanību! Latvijas pilsoņa pase, kas izdota laika posmā no 1992.gada 1.jūlija līdz 2002.gada 30.jūnijam, sākot ar 2008.gada 1.jūliju nav derīga ceļošanai.

 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests