Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Meksika Meksika
Grand Mexico
Datums: 
no:  07.12.2009    lidz:  16.12.2009  
Cena no: 520 EurPieteikties ceļojumam

Ceļojuma ilgums - 10 dienas

Jau izsenis Meksika ir pazīstama ar savu Klusā okeāna piekrasti, Karību jūru un Meksikas līci. Šie 10 000 krasta līnijas kilometri visos laikos ir izraisījuši ceļotāju sajūsmu. Meksikas piekraste, protams, ir brīnišķīga, bet ne mazākā mērā lieliska ir arī valsts vidiene. Tur Jūs gaida tikšanās ar civilizācijām, kuras reiz apdzīvoja šo zemi.
Jau ģeogrāfisko nosaukumu uzskaitījums vien spēj satraukt pieredzējuša ceļotāja prātu: Mehiko, Akapulko, Oahaka, Maiju rivjēra, Kankūna, Kuernavara...
Melodiskie vietu nosaukumi sasaucas ar mariači mūziku ieskrietuvēs un krodziņos...
Akapulko nekad neaizmieg, bet Mehiko nekad neskumst...
Austrumu piekrastes kūrorti Kankūna, Kozumelas sala un Maiju rivjēra ir slaveni ar savu vilinošo skaistumu, sniegbaltajām pludmalēm, kuru smiltis nekad neuzkarst un senajām indiāņu pilsētām. Šo iemeslu dēļ uz šejieni ir braukuši un vienmēr brauks ceļotāji no visas pasaules.
Tikai šeit ir iespējams pilnībā izprast vārda „guļamtīkls" būtību, - pēc tā, kad būsiet atlaidušies tajā kuplas araukārijas pavēnī, ar skatu uz debeszilo plašumu un meskala glāzi rokā...


1.diena
Lidojums: Rīga - Amsterdama plkst. 06:05 - 07:35, Amsterdama - Mehiko plkst. 13:00 - 17:20. Transfērs uz viesnīcu Casa Blanka 4*, izvietošanās viesnīcā, brīvs vakars.

2.diena
Brokastis. Mehiko - Teotivakana (~10 st.).
Sokalo laukums, Katedrāle, National Palace (Diego Riviera freskas ). Tālāk brauciens uz Teotivakanu. Teotivakāna - senās Mezoamerikas Impērijas galvaspilsēta. Jums būs iespēja uzkāpt Saules vai Mēness Piramīdā. Apmeklēsiet Svētās Jaunavas Gvadalupes baziliku (visu Meksikas katoļu aizstāve). Atgriešanās Mehiko. Brīvais laiks. Vakariņas.
*Acteku valsts bija viena no varenākajām Centrālamerikā, kas pastāvēja līdz XIV gadsimtam mūsdienu Meksikas teritorijā. Tās galvaspilsēta bija Tenočtitlana (šodien Mehiko). Nakts viesnīcā Casa Blanka, 4*.

3.diena
Brokastis. Mehiko - Pueblas - Oaxaca (451 km).
Brauciena laikā skatīsiet Meksikas vulkānus: Popocatepet (aktīvs vulkāns 5452 m), Ikstaksihuatls (528 m) un Orisabi (5700 m). Ekskursija pa Pueblas pilsētas vēsturisko centru, kas iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Brauciens līdz Oaxacai (UNESCO). Nakts ekskursija pa krāšņo Oaxacas pilsētu. Mariači un karstā šokolāde. Oaxaca - Meksikas lepnums. Nakšņošana viesnīcā Aitana, 4*.

4.diena
Brokastis. Monte Alban - Tulle - Teuantepek (289 km).
Ekskursija pa Monte Albānu. Monte Alban - senās zapoteku tautas ceremoniālais centrs, viena no pārsteidzošākajām arheoloģiskām zonām Meksikā, kas atrodas plakankalnē, no kuras paveras skaists skats uz Oaxakas ieleju. Ekskursijas turpinājums uz Tule. Koks - Arbol del Tule - viens no resnākajiem ciedru kokiem pasaulē. Lielisks Kordiljeru kalnu ceļš uz Teuantepeki. Nakšņošana viesnīcā Calli, 3*.

5.diena
Brokastis. Sumidero kanjons - San Juan Chamula - San Cristobal de Las Casas (379 km).
Brauciens uz Sumidero Kanjonu. Izbrauciens ar laivu pa Sumidero upi. Sumidero kanjons ir 1000 metru dziļš, un bieži apmeklēts, jo ekskursija ar motorlaivu sniedz iespēju vērot eksotiskas putnu sugas, pērtiķīšus un krokodilus. Senas teiksmas vēsta par indiāņu lepnumu, kas neļāva tiem padoties spāņiem, izvēloties nāvi, nolecot no kraujas dziļajā aizā. San Cristobal de Las Casas - koloniāla pilsētiņa, Čiapasa štata pirmā galvaspilsēta. Visromantiskākā un jaukākā meksikāņu pilsēta ar īpašu garšu ne tikai karstajai šokolādei, bet arī katram pirmdienas rītam ar valsts karoga pacelšanas svētkiem pie pilsētas valdes mājas. Nakšņošana viesnīcā Ciudad Real, 4*.

6.diena
Brokastis. San Cristobal de Las Casas - Misol-Ha - Palaenke (195 km).
San Juan Camula indiāņu ciemata apmeklējums. Šis ciemats slavens ar savu baznīcu, kurā notiek vietēji seni reliģiskie rituāli, kas veltīti katoļu svētajiem. Noslēpumaino baznīcu apgaismo tūkstošiem sveču, tiek skaitītas lūgšanas cocilu un lakontiešu dialektos. Apmeklēsiet Misol-Ha ūdenskritumu, kur ir iespēja peldēties. Ierašanās Palaenke. Nakšņošana viesnīcā Ciudad Real, 4*.

7.diena
Brokastis. Palaenke - Kampeče (245 km).
Palaenke Arheoloģiskās Zonas apmeklējums, kur atrodas lielākais Maiju ceremoniālais centrs. Iespēja apmeklēt Čiapasa džungļus, palmu ielejas, pilsētas galeriju (Saules un Krusta templis). Ekskursija pa iespaidīgo Kampečes pilsētu (iekļauta UNESCO sarakstā). Par papildus maksu iesakām braucienu ar tramvaju pa pilsētu. Nakšņošana viesnīcā Plaza Campeche, 4*.

8.diena
Brokastis. Ušmala - Merida (258 km).
Ekskursija pa Ušmali. Ušmala - Maiju ceremoniju centrs. Burvja piramīdas, Gubernatora pils, Mūķeņu Kvadrāta, Bruņurupuču Tempļa apskate. Ierašanās Meridā. Ekskursija pa pilsētu. Spāņu perioda baznīcas un pilis. Meridas lielākais lepnums ir Jukatanas pussalas vislielākā piramīda Kinich Kak Moo. Izvietošanās viesnīcā un vakariņas. Nakšņošana viesnīcā El Conquistador, 4*.

9.diena
Brokastis. Merida - Čičenica - Senote - Kankuna (320 km).
Izbraukšana uz Čičenitsu - lielāko maiju kultūras centru, kur atrodas Kukulkana piramīda (viena no septiņiem brīnumiem pasaulē), laukums rituālas bumbas spēlei (UNESCO sarakstā). Senotes - Ik Kil apmeklējums, kur ir iespēja peldēties. Pusdienas. Ierašanās Kankunā. Transfērs uz lidostu. Lidojums: Kankuna - Mehiko plkst. 14:45 - 17:10, Mehiko - Amsterdama plkst. 19:35 - 13:10. Nakts lidmašīnā.

10.diena
Ielidošana Amsterdamā plkst. 13:10. Brīvais laiks Amsterdamā. Lidojums Amsterdama - Rīga plkst. 20:15 - 23:35.

P.S. Iesakām papildus pēc tūres dažas dienas veltīt atpūtai Karību jūras pludmalē - pēc izvēles kādā no Kankunas vai Maija Rivjēras pludmales viesnīcām. Par viesnīcām un cenām lūdzu interesēties mūsu birojā.

Ceļazīmes cena: no 520 Ls

Cena (USD/cilv.)
vienvietīgā numurā 1244
divvietīgā numurā 1040
trīsvietīgā numurā 964
bērnam 2 - 11 g.v. 380


Cenā ietilpst:
• transfēri no/uz lidostu;
• 4* vai 3* viesnīcas ar brokastīm;
• ekskursijas pēc programmas;
• komfortabls autobuss ar kondicionētāju;
• krievu valodā runājoša gida pakalpojumi visā ekskursijas programmas laikā;
• ieejas maksa ceļojuma programmā iekļautajos apskates objektos.

Papildus izmaksas:
• lidojums Rīga - Mehiko / Kankuna - Rīga (cena no 830 Ls);
• dzeramnauda apkalpojošajam personālam;
• veselības apdrosināšana;
• pusdienas, vakariņas;
• personīgie izdevumi;
• pēc izvēles atpūta Kankunā, Maija Rivjēras pludmales viesnīcās;
• transfērs Kankuna - Maija Rivjēra - lidosta.


Papildus info par valsti:


Meksikas platība
- 1,96 milj. kv. km. Iedzīvotāji - 86 milj. cilvēku.
Valoda: Meksika - pati lielākā, spāņu valodā runājošā valsts, pasaulē. Citas valodas - nauatlu, maiju, otomi, sapoteka u.c. Indijas pagātnes ietekme šeit ir jūtama ik uz soļa. Valsts nosaukums radies no acteku varenā dieva - Meksitli vārda.
Daba un klimats: puse valsts teritorijas atrodās 1000 metri virs jūras līmeņa, atrodās starp Atlantijas un Kluso okeānu, pārsvarā dominē kalnains reljefs. Meksika ir izvietota tropu un subtropu platuma grādos, tāpēc tur vienmēr ir vasara.
Augstienēs un zemienēs vidējā mēneša temperatūra ir ļoti augsta: no 21-25 C janvārī (Kalifornijas līča rajonā 2-4C grādus zemāka) līdz 27-28C grādiem julijā. Kalnos attiecīgi no 12-14 līdz 16-20C grādiem. Vidējā diennakts temperatūra Meksikas pilsētā janvarī 11,6C grādi, maijā 17, 4C grādi.
Vīzas: Latvijas pilsoņiem bezvīzu režīms, nepilsoņiem, izsniedz Meksikas konsulāts Stokholmā.
Valūta: Naudas vienība - peso, apgrozībā ir 10, 20, 50, 100, 200 un 500 peso banknotes un monētas. Izdevīgāk mainīt valūtu ir ielu maiņas punktos (katru dienu no 8.30 līdz 18.00) un bankās (no pirmdienas līdz piektdienai no 9.00 līdz 15.00). Apmaksai tiek pieņemtas arī kredītkartes (American Express, Visa un citas)
Elektrība: Spriegums tīklā ir 110 volti.
Tējas nauda: Restorānos parasti pieņemts atstāt dzeramnaudu no 10% līdz 15% no kopējās summas. Nesējiem dod no 1 līdz 2 dolāriem, atkarībā no bagāžas daudzuma.
Laiks: Meksikas laiks no Rīgas laika atpaliek par 8 stundām.
Ūdens: Lai gan krāna ūdens Meksikā skaitās dzerams, ieteicams labāk dzert attīrītu ūdeni no pudelēm, kuras tiek pārdotas veikalos.


Mehiko.
Meksikas galvaspilsēta, pati lielākā pilsēta uz Zemes. Šeit brīnumainā harmonijā sadzīvo trīs kultūras: pirmsspāņu, koloniālā un mūsdienīgā. Šajā pilsētā Jūs varēsiet atrast visu - kaut ko no mākslas, gastranomijas, kā arī no sporta, interesantām vietām un izklaidēm. Mehiko ir bagāta ar daudzām arhioloģiskām un vēsturiskām vietām, kuras ir iespējams apmeklēt. Viena no interesantākajām vietām - pilsētas vēsturiskais centrs, uzcelts tajā pašā vietā, kur atradās senais Tenočitlan. Centrālais Sokalo laukums ir otrais lielākais pasaulē, bet Katedrāle, kas tur atrodās, ir lielākā Latīņamerikā. No vienas laukuma puses paceļas Nacionalā pils.Pilsētas ziemeļu pusē atrodas Tlaļteloļko, kur Triju Kultūru Laukums apvieno sevī celtnes ar acteku, kolonialās un mūsdienīgās kultūras paraugiem. Mehiko ir daudz muzeju (Antrapoloģijas un Vēstures, Mūsdienu Mākslas, Vēsturiskais utt.), teātru, kā arī daudz restorānu un krāsainu dabas stūrīšu, piemēram, Sočimiļko, kur var papeldēt ar tradicionālajiem "činampas" pa gleznainiem kanāliem, izmēģināt meksikāņu nacionālo virtuvi un apmeklēt unikālo ziedu tirgu. Turklāt, 60 km no Mehiko pilsētas atrodās diženās arheoloģiskās drupas Teotiukan (500 gadi p.m.ē. - 700 gadi p.m.ē.), kā arī, pēc izmēriem iespaidīgās, Saules un Mēness piramīdas.

Tasko.
Divu ar pus stundu brauciena attālumā no Mehiko, starp kalniem un ūdenskritumiem, kā sastingusi atrodās gleznainā koloniālā pilsēta Tasko. Šī pilsēta tika uzcelta uz sudraba raktuvēm, tās prasmīgie meistari turpina izgatavot neticamus izstrādājumus no šī metāla. Svetās Priskas dievnams, kurš atrodās šajā pilsētā, ir slavens ar savu izsmalcināto arhitektūras stilu un skaitās viens no skaistākajiem dievnamiem visā Meksikā. Patīkami pastaigāties pa lielajām gleznainajām ielām, kur pārdošanai ir izlikti vietējo meistaru darbi, un izbaudīt maigo klimatu un turienes skaistās ainavas.

Akapulko. ( Acapulco)
Šī skaistā osta ir izvietota 418 km attālumā no Mehiko pilsētas un ir viena no svarīgākajiem tūrisma centriem. Viena no tās labajām īpašībām ir, ka tur visu gadu ir siltais klimats. Akapulko vienmēr ir atšķīries ar skaistajām pludmalēm un pasakainajiem skatiem uz līci. Tūristi brauc no visas pasaules, lai redzētu slaveno uzvedumu "La Quebrada", kad no gleznainās 50 m augstās akmens kraujas, vietējie drosmīgie lēcēji metās bangojošajos piekrastes viļņos. Izņemot jūru un skaistās ainavas, Akapulko Jūs atradīsiet daudz sporta izklaides, nakts centrus, diskotēkas, restorānus un veikalus.

Merida.
Jukatan štata galvaspilsēta - koloniālā pilsēta Merida- tā atrodas Jukatan pussalā ziemeļ-rietumos. Šī plsēta tika dibināta XVI gs., maiju senās pilsētas - Tiho vietā. Šeit ir mierīga, provinciāla atmosfēra, no dažādām pusēm var dzirdēt tradicionālā mūzikas instrumenta "marimba" skaņas. Starp visinteresantākajām vietām pilsētā ir Antrapoloģiskais muzejs, Valdības pils, Monteho Māja un Prospekts ar senām un krāšņām rezidencēm franču stilā un Kultūras Pils. Centrālais tirgus arī ir viena no ievērojamākajām vietām pilsētas apmeklētajiem. Iespaido tā daudzveidība: garšvielas, gaļas produkti, tropiskie augļi, slavenie jukatanas šūpuļtīkli, ar košām krāsām izšūtas šī štata nacionālās kleitas, suvenīri utt. Turklāt Meridā ir daudz restorāniņu, kur var nobaudīt dažādus un ļoti garšīgus Jukatan štata ēdienus. Dažus km no Meridas atrodās daudz skaistu dabas stūrīšu, arheoloģiskās zonas, kas saistītas ar maiju kultūru un koloniālās arhitektūras pieminekļi.

Kankūna. ( Cancun)
Neskatoties uz to, ka šī ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē. Kankūnā ir vairāk kā divsimt dažādu kategoriju viesnīcas. Kankūna dalās divās daļās: viena (pilsētas Centrs) atrodās uz kontinenta, otra (viesnīcu Zona) izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničupte ezeru. Pa visu viesnīcu Zonu ir izvietotas lieliskas pludmales no sniegbaltām, vienmēr vēsajām smiltīm, kuras apskalo Karību jūras dzidrais ūdens. Gar visu Kintana Roo štata piekrasti, kur atrodas Kankūna, stiepjās otrais pasaulē lielākais Lielais Koraļļu Rifs.


Apskates objekti

Maija.

Krāsaino zivju un lielisko zemūdens ainavu bagātība ar koraļļiem pievilina šeit aizrautīgos zemūdens peldēšanas cienītājus, no visas pasaules. Taču tā ir tikai viena no šā daudzveidīgā kurorta pusēm. Interesantu arheoloģisko zonu bagātība, ko saglabājuši senie maiji no Kankūnas (Čičen Ica, Tulum, Koba u.c.), atļauj valts mīļotājiem saskarties ar lieliskās un noslēpumainās pasaules mantojumu, kurā dzīvoja maiju ciltis. Nemaz nerunājot par Jukatan pussalas īpatnībām, uz kuras atrodās Kankūna, kur var iegrimt džungļos, iepazīties ar dzīvniekiem un putniem, apmeklēt gleznainās alas un "senotes" (tikai šai pussalai raksturīgi ūdens veidojumi).

Turklāt, Kankūnas viesu rīcībā būs liela restorānu izvēle ar dažādiem internacionāliem un vietējiem ēdieniem, diskotēkas, komerciālie centri, veikali ar suvenīriem un daudzveidīgās sporta un ūdens izklaides.


Jukatan pussalas arheoloģiskās zonas:

Čičen-Ica. Šī, visā pasaulē pazīstamā arheoloģiskā zona ir viens no galvenajiem maiju kultūras centriem, atrodas 205 km no Kankūnas pilsētas, Jukatan štata kaimiņos. Vieni no galvenajiem un iespaidīgākajiem Čičen-Icas celtnēm: Kukuļkana piramīdas, Bumbas Spēļu vieta, Karavīru māja ar Tūkstošs kollonu kompleksu, Abservatorija, Priesteru Māja un Svētā Aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai. Šis unikālais arheoloģijas komplekss ir maiju kultūras varenības dzīvs piemērs, to dziļās zināšanas matemātikā, astranomijā, medicīnā un arhitektūrā.


Tulum.

Atrodās 131 km no Kankūnas, uz dienvidu pusi un skaitās svarīgākais senā perioda maiju kultūras piemineklis. Kaut arī viss komplekss nav liels, taču ļoti interesants. Šī gleznainā vieta atrodas Karību jūras krastā, no vienas puses to sargā aizainais krasts un korraļļu rifi, bet no parējām trijām pusēm - mūra siena.


Koba.

Interesantākā vieta, kura savā laikā skaitījās viena no lielākajiem reliģiozajiem un komerciālajiem centriem, tā atrodās apmēram 167 km no Kankūnas. Lai gan šis komplekss pēc sava lieluma ievērojami parsniedz Čičen-Ica (Kobas laukums ir vairāk kā 70 km), tas ir uzstadīts tikai daļēji un lielākā daļa celtņu, kā iepriekš, aizauguši ar džungļiem. Tas, šai vietai piešķir īpašu skaistumu, turklāt Kobas teritorijā atrodās vairāki ezeri.


Dabas rezervuāri:

Škaret. Tas ir dabas paradīzes stūrtis, kas atrodas 72 km no Kankūnas, savā laikā tā bija viena no maiju tautas svētākajām vietām un ostām. Tagad uz šīs teritorijas atrodas lieliskais eko-arheoloģiskais parks, kur var sastapt tik daudz ko interesantu: pazemes upes, kurās var arī peldēties, īpatnējas formas jūras līči un ezeri, tropiskais akvārijs, muzejs, maiju pilsētiņa, uz kuru ved līkumota pazemes eja, salas ar jaguāriem un pumām, dārzs ar taureņiem, zooloģiskais dārzs ar tropiskiem putniem, botāniskais dārzs un daudz kas cits. Turklāt, parka teritorijā ir daži restorāni, pludmales un ģērbtuves ar dušām un mantu glabašanas kamerām.

 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests