Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Malta Malta
MALTA – VIDUSJŪRAS BAGĀTĪBU SALA, GOCO SALA UN SICĪLIJA
Datums: 
no:  27.09.2015    lidz:  04.10.2015  
Cena no: 790 EurPieteikties ceļojumam
Foto galerija
Malta un Gozo sala
Foto galerija
Sicīlija un Etnas vulkāns

8 dienas / 7 NAKTIS VIESNĪCĀ SLIEMAS CENTRĀ PIE JŪRAS!!!

malta1.jpg

Maltas sala
ir viena no mazākajām Vidusjūrā, bet tās vēsture ir viena no bagātīgākajām. Malta atrodās Vidusjūras centrā, ļaujot maltiešiem to uzskatīt par Vidusjūras sirdi. Maltas salas augstākais punkts ir tikai 253 m virs jūras līmeņa, bet tas nebūt nenozīmē, ka tur nav kalnu, ieleju vai klinšu, par gleznainiem līcīšiem nemaz nerunājot... Arheoloģiskais parks, senlaiku tempļi, viduslaiku pilsētas ir seno laiku liecinieki, bet mūsdienu Malta ir kā sava veida Holivudas filiāle. Pateicoties brīnišķīgajām ainavām, senajām celtnēm un leģendām, Malta daudzkārt tika izvēlēta filmējot seno Romu un Grieķiju. Kopumā šeit tika uzņemtas vairāk kā 200 filmas, no kurām pazīstamākās ir "Gladiātors", "Troja", "Jūlijs Cēzars", "Grāfs Monte Kristo" un "Lielisko džentelmeņu līga"...
Gozo sala, kas tiek uzskatīta par leģendārās burves Kalipso mājokli, saukta arī par „mīlas un medus” salu...
Sicīlija - vislielākā no Vidusjūras salām - leģenda vēsta, ka Visuvarenais šo zemi radījis no spilgtas saules gaismas, siltās, dzidrās jūras un vulkānu izvirdumiem. Sicīlijā - saules salā - atrodas brinišķīgas pludmales, majestātiski kalni un Eiropas lielākais dabas brīnums - Etna...
********************************************************************

1.diena: Rīga – Malta
Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 07:15. Lidojums Rīga – Malta plkst. 09:15 – 11:55. Transfērs uz viesnīcu Sliemā Plaza Hotel 3* (http://www.plazahotelsmalta.com/). Brīvs laiks atpūtai. Vakariņas un nakšņošana viesnīcā.

2.diena: Maltas galvaspilsēta – Valeta
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Maltas galvaspilsētu – Valetu, kuras apskati sāksim ar Baracca dārziem, kas izveidoti uz aizsardzības bastiona, kas ieskauj šo majestātisko pilsētu. No šejienes paveras varens skats uz Lielo ostu un Trīs pilsētām. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz krāšņi izrotāto Sv. Jāņa katedrāli, kuru uzcēla  Maltas bruņinieki un, kas liecina par Maltas Ordeņa un dinastiju vēsturi. Kapenēs ir apglabāti daudzi  Eiropas turīgo ģimeņu pēcteči. Kapellā apskatīsim Karavadžo slaveno gleznojumu, apskatīsim arī Katedrāles muzeju, kurā glabājas reta flāmu gobelēnu kolekcija. Pēc tam dosimies aplūkot Grand Matser Palace un citus ievērības cienīgus vēsturiskos objektus. Pēc tam brīvais laiks, lai pastaigātos pa Valetas dzīvīgajām ieliņām vai iepirktos. Vakariņas viesnīcā Sliemā un nakšņošana.

3.diena: Trīs pilsētas, Marsaksloka, Zilā Grota
Brokastis viesnīcā. Ekskursija sāksies ar seno Trīs pilsētu - Kospikua, Sengleja un Vitoriosas iepazīšanu, kas atrodas iepretim Valetas Lielajai ostai. Virzoties pa šaurajām ieliņām, cauri senatnīgajiem kvartāliem, kur saglabājušās daudzas ēkas, kas liecina par laikiem, kad te vēl dzīvoja bruņinieki, nokļūsim līdz Inkvizitora pilij, kas glabā sevī piecu gadsimtu vēsturi. Trīs pilsētas ir vienīgā vieta Eiropā, kur var redzēt cietoksni, kuru aizsargā nevis viena, bet gan divas rindas neieņemamu akmens sienu. Jūras un jūrniecības muzeju apmeklējums, kur izzināsim jūrniecības vēsturi no senseniem laikiem līdz pat mūsdienām. No vecās kuģu piestātnes tradicionālajās Maltas laivās - fregatīnās dosimies kruīza izbraucienā pa gleznainiem līcīšiem un Jums būs unikāla iespēja apskatīt iespaidīgos nocietinājumus no jūras puses. Senglea sargpostenis, no kura paveras brīnišķīgs panorāmas skats. Pusdienas (iekļautas cenā). Pēcpusdienā apskatīsim vienu no Maltas dārgakmeņiem - sakrālo kompleksu Hagar Qim, kas tiek uzskatīts par vienu no senākajiem pasaulē. Neaizmirstams skats uz žilbinoši zilo Vidusjūru un Zilo Grotu – milzīgo, arkveidīgo klinšu veidojumu krastā. Labos laika apstākļos, ja jūra būs mierīga, izbrauciens laivās gar piekrastes klintīm. Turpat netālu ir vairākas alas, kuras izvietojušās jūras līmenī un tajās ir vērojama fantastiska gaismu spēle. Alu griestos spoguļojas zemūdens augu valsts fosforiscējoši briljantveidīgās krāsās. Tālāk dosimies uz Marsaksloku, kas ir galvenais zvejnieku ciemats Maltas salā. Šeit ik dienu darbojas tirgus un īpaši populārs tas ir, pateicoties lielajai jūras velšu izvēlei.  Ieskats romantiskajā laivu piestātnē - pirmajā brīdī pat šķiet, ka "luzzus" – tā te sauc krāsainās, tipiskās maltiešu zvejnieku laivas – ir vairāk nekā zivju... Atgriešanās viesnīcā Sliemā, vakariņas un nakšņošana.

4.diena: Mosta, Mdina, Rabata
Brokastis viesnīcā. Šodien dosimies ekskursijā uz Maltas salas centrālo daļu. Apmeklēsim iespaidīgo Mostas Domu (trešais lielākais Eiropā un ceturtais pasaulē!), kas ir savdabīgas arhitektūras, krāšņu gleznojumu un iespaidīgu skulptūru apvienojums, un, kuru dēvē par visas Maltas baznīcu. Rabata un Sv.Pāvila katakombas. Ikviena ceļotāja pienākums, ciemojoties šajā nelielajā Vidusjūras bagātību salā, ir apskatīt kādreizējo tās galvaspilsētu - Mdinu. To mēdz dēvēt arī par "kluso pilsētu", jo atšķirībā no tagadējās galvaspilsētas, Mdinā ir tikai daži simti iedzīvotāju un neviens no viņiem nekur nesteidzas. Mdinā var iekļūt pa trim pilsētas vārtiem – galvenajiem, grieķu vai rietumu vārtiem. Mdina skaitās viena no Eiropā vislabāk saglabātajām viduslaiku aizsardzības vaļņu apjoztajām pilsētām, kur savdabīgā veidā savijusies viduslaiku un baroka arhitektūra. Pastaiga pa šaurajām marmora klātajām senās pilsētas ieliņām ar baroka stila ēkām un masīvajām Maltas aristokrātu pilīm, Sv. Pāvila baznīca un Mdinas katedrāle. Pusdienas (iekļautas cenā). Ta’Qali – neliels ciemats, kas slavens ar vietējo amatnieku tirdziņu, kur varēsiet iegādāties piemiņas lietiņas vai suvenīrus. Varēsiet vērot stikla pūšanas meistaru, zeltkali, skaistas rotaslietas un skulptūras, kā arī protams mežģīnes.  San Antona dārzi un pils – Maltas prezidenta rezidence, vieni no skaistākajiem un vecākajiem dārziem Maltā. Vakariņas un nakts viesnīcā Sliemā.

5.diena: Goco sala
Brokastis viesnīcā. Ekskursija uz Goco salu (par papildus samaksu ~ 60 EUR) - otro lielāko no Maltas arhipelāga salām, kuru dēvē arī par "mīlas un medus" salu un kura ir slavena ar leģendārās burves Kalipso mājokli. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā salā septiņus gadus pavadīja Odisejs. Līdz Goco salai nokļūsiet ar prāmi (brauciens apmēram 20 minūtes). Dabas rezervāta apmeklējums Dveiras piekrastē, kur var ieraudzīt neparastu jūrā izceltu klinti „Azūra logs". Brauciens uz salas galvaspilsētu Viktoriju. Citadeles apmeklējums - lielākais cietoksnis, kurš slejas virs salas. Pēc tam brīnišķīgas pilsētiņas Šlendi (Xlendi) apmeklējums, kura agrāk bija neliels zvejnieku ciematiņš. Viens no pirmajiem tempļiem – Gantijas templis, kas nozīmē “milža mājoklis”, ir senāks par Ēģiptes piramīdām un ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Ekskursijas laikā tiks dots brīvs laiks, kad būs iespēja paēst pusdienas (nav iekļauts cenā), kā arī iegādāties vilnas izstrādājumus un rokām darinātās mežģīnes, ar kurām slavena šī nelielā sala. Atgriešanās viesnīcā Sliemā, vakariņas un nakšņošana.

6.diena: Sicīlija
Ekskursija uz Sicīlijas salu (par papildus samaksu ~ 135 EUR). Brauciens uz ostu un pārcelšanās ar ātrgaitas katamarānu uz Sicīlijas salu (brauciens 90 minūtes). Brokastis uz katamarāna. Brauciens uz vulkānu Etna (3340 m virs jūras līmeņa) - pats augstākais un vienīgais aktīvais no Eiropas vulkāniem. Pa ceļam baudīsim Sicīlijas dabas ainavas un šķērsosim divus no lielākajiem Eiropas tiltiem. Dosimies līdz vulkāna krātera - Silvestra līmenim, kura apkārtne izskatās kā mēness ainava. Šeit varēsiet ieturēt pusdienas (nav iekļauts cenā) un iegādāties suvenīrus. Etna vienmēr spēj pārsteigt gan ar ugunīgu lavu, gan milzonīgu dūmu mākoni un to var dēvēt par “lielāko Eiropas dūmeni”. Ceļš uz krāteri ved cauri gleznainiem ciematiņiem un vienmēr mainīgām dabas ainavām. Zemākās vulkāna nogāzes ir ārkārtīgi auglīgas un tur sastopamas citronu un apelsīnu koku audzes un protams vīnogu audzes, no kurām ražo Sicīlijas labākos vīnus. Brauciens uz Taorminu, kas ir Sicīlijas galvenais tūrisma kūrorts kopš 19.gs vidus un par savu popularitāti var pateikties britu aristokrātijai. Mierīgais ainaviskais kūrorts atrodas 206 m virs jūras līmeņa un tā pirmsākumi meklējami Hellēņu periodā 3.gs. p.m.ēras, par ko mūsdienās liecina grieķu celtais teātris, no kurienes paveras skats uz lepni izslējušos Etnas vulkānu un Vidusjūras brīnišķīgi zilajiem ūdeņiem. Šo skatu ne velti dēvē par “pilnības panorāmu”. Romiešu pārveidotais grieķu teātris arī mūsdienās pilda savas funkcijas un katru vasaru tur notiek dažādi pasākumi. Taormīnas symbols - strūklaka ar kentauru. Kā teicis Gijs de Mopasāns: ”Ja kādam būtu jāpavada Sicīlijā tikai viena diena un viņš jautātu: ”Ko būtu nepieciešams apskatīt?”- es bez šaubām atbildētu: ”Taorminu”. Vakarā atpakaļceļš ar ātrgaitas katamarānu uz Maltu. Nakts viesnīcā Sliemā.

7.diena: Brīva diena atpūtai
Brokastis viesnīcā. Brīva diena atpūtai, ko variet pavadīt katrs pēc saviem ieskatiem. Varbūt doties uz kādu no Maltas salas iecienītajiem kūrortiem - "St. Julian" pavisam blakus Sliemai, vai arī mazliet tālāk esošajiem "Bugibba" vai "Quawra”, kur baudīt sauli un pasakaini dzidro Vidusjūras ūdeni?! Bet varbūt doties kruīza izbraucienā apkārt Maltas un Komino salām. No kuģa klāja Jums būs iespēja vērot salu krasta līnijas un lieliskus dabas skatus. Brauciena laikā būs apstāšanās uz apmēram trīs stundām Zilajā lagūnā – viena no skaistākajām vietām Maltā, kur varēsiet relaksēties peldoties un sauļojoties. (nav iekļauts cenā). Vakariņas viesnīcā Sliemā un nakšņošana.

8.diena: Malta – Rīga
Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Maltas lidostu. Lidojums Malta – Rīga plkst. 12:40 – 17:20.

Cena: 790 EUR

Cenā iekļauts:
·          Lidojums Rīga – Malta – Rīga ar aviokompāniju AirBaltic;
·          Rokas bagāžas pārvadāšana līdz 8kg + nododamā bagāža līdz 20kg;
·          7 naktis 3* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām;
·          Ekskursiju programma vietējā gida pavadībā 3. un 4.dienā (krievu valodā);
·          Pusdienas 3. un 4. dienas ekskursijās;
·          Ieejas maksas programmā minētajos apskates objektos;
·          Grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu valodā);
·          Ārzemju brauciena apdrošināšana.

Papildus izdevumi:
·          5.dienas ekskursija uz Goco salu - 60 EUR / bērniem līdz 12 gadi: 40 EUR (pusdienas par papildus samaksu);
·        6.dienas ekskursija uz Sicīlijas salu - 135 EUR / bērniem līdz 13 gadi: 101 EUR (pusdienas par papildus samaksu);
·         7.dienā kruīzs uz Komino salu un Zilo Lagūnu - 60 EUR / bērniem līdz 12 gadi: 40 EUR (ar iekļautām 3 ēdienreizēm);
·        Vulkāns Etna - papildus par pacēlāju līdz krāterim 2500 m virs jūras līmeņa  - 29 EUR;
·        Pārējās ēdienreizes;
·       Dzeramnauda, dzērieni vakariņu laikā kā arī citi personīgie izdevumi;
·      Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā - 80 EUR.

P.S. Laiks uzrādīts vietējais. Ieejas biļešu, valūtas kursa un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādīto apskates objektu secība var mainīties.

Laika starpība ar Maltu - 1 stunda atpakaļ no Rīgas laika

Grupas vadītāja: Silvija Lipska

Piesakoties ceļojumam, jāiemaksā avanss 150 EUR!


Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!
 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests