Pieteikties jaunumiem
Meklēt ceļojumu:
Cena no:
Cena līdz:
Datums no:
Datums līdz:
CEĻOJUMI
Andora
Andora
Apvienotie Arābu Emirati
Apvienotie Arābu Emirati
Argentīna
Argentīna
Austrija
Austrija
Baltkrievija
Baltkrievija
Bosnija un Hercegovina
Bosnija un Hercegovina
Brazīlija
Brazīlija
Bulgārija
Bulgārija
Čehija
Čehija
Dominikana
Dominikana
Ēģipte
Ēģipte
Francija
Francija
Grieķija
Grieķija
Horvātija
Horvātija
Indija
Indija
Indonēzija
Indonēzija
Islande
Islande
Itālija
Itālija
Izraēla
Izraēla
Jordānija
Jordānija
Kambodža
Kambodža
Kenija
Kenija
Kipra
Kipra
Krievija
Krievija
Kuba
Kuba
Latvija
Latvija
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lielbritānija (Apvienotā Karaliste)
Lietuva
Lietuva
Madagaskara
Madagaskara
Malaizija
Malaizija
Maldīvija
Maldīvija
Malta
Malta
Meksika
Meksika
Nīderlande
Nīderlande
Norvēģija
Norvēģija
Peru
Peru
Polija
Polija
Portugāle
Portugāle
Serbija un Melnkalne
Serbija un Melnkalne
Singapūra
Singapūra
Slovākija
Slovākija
Slovēnija
Slovēnija
Spānija
Spānija
Šrilanka
Šrilanka
Šveice
Šveice
Taizeme
Taizeme
Tanzānija
Tanzānija
Tunisija
Tunisija
Turcija
Turcija
Ungārija
Ungārija
Vācija
Vācija
Zambija
Zambija

Turismabirojs.lv
Tel. +371 22075351
e-mail: 
birojs@turismabirojs.lv

 

Itālija Itālija
„Ajò” SARDĪNIJA! SIMTS KRĀSU UN AROMĀTU SALA – SARDĪNIJA UN KORSIKA
Datums: 
no:  01.08.2015    lidz:  08.08.2015  
Cena no: 990 EurPieteikties ceļojumam
Foto galerija
Sardīnija, Korsika

01.08. – 08.08.2015 / 8 dienas
22.09. – 29.09.2015 / 8 dienas

Ajò (aijo) – pats simboliskākais vārds Sardīnijā, kas nozīmē "ejam", "braucam", "uz priekšu", un sardi to izmanto jebkurā vietā visādās situācijās. Programma “Ajò Sardīnija!” ir veltīta Sardīnijas un Korsikas salu interesantāko un skaistāko vietu, kā arī kultūras un nacionalās virtuves iepazīšanai.
Tas ir neiespējami nedēļas laikā apgūt visu, taču visinteresantākais programmā ir ietverts -  Koraļļu Rivjēras un Alghero burvība, Stintino unikālais skaistums, mistiskā Boza, spilgtā Sassari dzīve, viduslaiku šarms Kastelsardo, mežonīgā Gallura piekraste, Smaragda krasta greznība, eksotiskais La Madalena salu arhipelāgs, Bonifacio skaistums Korsikā ... un protams labākās pludmales pasaulē un sardu virtuves un vietējo tradīciju unikālās izpausmes …

Tā var ilgi stāstīt, bet labāk vienreiz redzēt un izgaršot ... un atgriezties atkal!
Tāpēc aicinām jaukā ekskursijā uz Sardīniju - simts krāsu un smaržu salu, kur Jūs sagaida greznas ainavas, neskarta daba, noslēpumainas alas un kristāldzidrs jūras ūdens, senatnīgas pilsētiņas ar unikālu vēsturi, visgardākie ēdieni un aromātiski vīni…
Benennidos in Sardigna! Laipni lūdzam uz Sardīniju!

 

1.diena: Rīga – Sardīnija 

Ierašanās Rīgas lidostā  plkst. 14:00. Lidojums Rīga – Olbija (Sardīnija) plkst. 16:00 – 18:10. Tikšanās ar vietējās tūrisma kompānijas pārstāvi un transfērs uz 3* viesnīcu. Brīvs vakars atpūtai.  Nakšņošana viesnīcā.

2.diena: Greznais Smaragda krasts

Brokastis viesnīcā. Emerald Coast atrodas Sardīnijas ziemeļaustrumos un stiepjas 55 km garumā, ar skaistām pludmalēm, pilsētiņām un unikālā arhitektūras stilā celtām villām. Šī ir īstā vieta tūristiem, kuri mīl greznību. Iemīļota atpūtas vieta pasaules VIP personām, šeit atpūšas politiķi, uzņēmēji, šovbiznesa zvaigznes, Arābu šeihi un miljonāri. Redzēsiet elpu aizraujošus panorāmas skatus un skaistākās pludmales, kuru dēļ šī piekraste ir kļuvusi pasaulslavena. Smaragda krasta (Emerald Coast)  galvenie kūrorti - Porto Rotondo ar jahtu klubu un pasaules slavenību villām, leģendārā VIP tūristu kūrortpilsētiņa Porto Cervo ar pasaulē slavenu brendu veikaliem un visdārgākajām jahtām ostā, pārsteidzošā Liscia di Vacca, kas tiek saukta arī par „Mazo Venēciju”, jo uzcelta uz kanāliem, Poltu Quatu – paslēpta starp dabīga granīta fjordu un tāda pat nosaukuma viesnīcu, Baija Sardīnija ar sniegbaltu smilšu pludmali un brīnišķīgu skatu uz La Madalena salām. Pēc ekskursijas atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks un nakšņošana.

3.diena: Jūras ekskursija pa La Madalena un Kaprera salu arhipelāgiem

Brokastis viesnīcā. Šī ir viena no skaistākajām ekskursijām. La Madalena salu arhipelāgs ir viena no skaistākajām vietām pasaulē un tas ir nacionālais dabas rezervāts. Arhipelāgs sastāv no sešām lielām salām, divas no tām ir apdzīvotas - pati Madalena sala un Kaprera, kur savulaik dzīvoja un ir apglabāts Itālijas nacionālais varonis Džuzepe Garibaldi, un 20 mazas, neapdzīvotas saliņas, izkaisītas pa arhipelāgu. Šeit ik gadu ar savām jahtām atpeld pasaules slavenības. Arhipelāgs ir slavens ar saviem sniegbalto smilšu līčiem, dīvainu formu granīta klintīm, retu floru un faunu, kā arī kristāldzidro jūras ūdeni, kura krāsa mainās no akvamarīna zilajiem līdz smaragda zaļajiem toņiem. Apburoši skaistais Pirātu līcis, kur apstāsimies, lai nobaudītu peldi kristāldzidrajos jūras ūdeņos. Brauciena turpinājumā varēsiet tīksmināties par Budelli, Racioli un Santa Maria salu balto smilšu pludmalēm, dzidro jūras ūdeni un dīvainajām piekrastes granīta klintīm. Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks un nakšņošana.

4.diena: Korsika. Bonifačo bastioni

Brokastis viesnīcā. Izrakstīšanās no viesnīcas. Dodamies uz ostu un pārcelšanās ar prāmi uz Korsikas salu (~45 minūtes ar prāmi). Ierašanās Bonifačo – vienā no skaistākajām Korsikas pilsētām, pilsētas apskates ekskursija. Sardīniju un Korsiku bieži vien sauc par “dvīņu salām”. Un patiesi abām salām ir daudz kopīga – to atrašanās tuvu viena otrai, ir savstarpēji ietekmējusi gan vēsturi, gan kultūru, neskatoties uz to, ka Korsikas sala ir Francijas, bet Sardīnija – Itālijas teritorija. Salas vieno līdzība dialektos, mūzikā, virtuvē un tradīcijās, kā arī korsikāņu vārdi un vietu nosaukumi ir identiski sardiem. Bonifačo – burvīga viduslaiku pilsēta, uzcelta uz klints, no kuras bastioniem paveras satriecošs skats uz piekrasti, pastaiga pa vecpilsētas šaurajām ieliņām ar senām ēkām, veikaliņiem, kafejnīcām un restorāniem, kur var nobaudīt vietējo virtuvi.  Iekārtošanās viesnīcā, brīvs laiks pilsētas gaisotnes izbaudīšanai, nakšņošana.

5.diena: Gallura krasta pirmatnējā daba, Kastelsardo viduslaiku leģendas, Sassari noslēpumi

Brokastis viesnīcā. Izrakstīšanās no viesnīcas. Dodamies uz ostu un pārcelšanās ar prāmi uz Sardīniju. Gallura - viens no skaistākajiem un neparastākajiem Sardīnijas apgabaliem, ko nereti salīdzina ar Šeišelu salām – smilšu pludmales, skulpturālu granīta klinšu ieskautas, un korķozolu meži. Mēness ieleja, kas veido mēness ainavu, pateicoties šajā vietā izmētātajiem dīvainajiem baltā granīta akmeņiem. Viduslaiku pilsēta – cietoksnis Kastelsardo (Castelsardo, sardu pils), kas ir iekļauta 5 skaistāko Itālijas viduslaiku pilsētu sarakstā. Nelielā pielsētiņa Kastelsardo uzmetusies klints kraujas malā gluži kā ērgļa ligzda. Kastelsardo dibināta 12.gs., un laika neskarta tā saglabājusies līdz mūsdienām. Tās šaurās ieliņas ved kalnā uz klints virsotni, kur majestātiski pāri apkārtnei paceļas pils ar nocietinājumu mūri. No kapelas paveras brīnišķīga jūras panorāma un skats uz Azinara un Korsikas salām. Tieši Kastelsardo var apskatīt un iegādāties Sardīnijas labākos tradicionālos izstrādājumus un slavenos palmu grozus, ko prasmīgās amatnieces darina turpat uz ielas. Netālu no Kastelsardo atrodas Ziloņu klints (Roccia dell'Elefante) – klints, kas pēc formas atgādina ziloni, un aizvēsturiski aptuveni 5000 gadus seni apbedījumi “domus de janas”. Tālāk mūs ceļš aizvedīs uz vēstures un tradīciju ziņā bagātāko Sardīnijas daļu. Sasāri (Sassari), kur dzīve kūsā no rīta līdz vakaram – notikumi, tradīcijas un svētki, humors un komēdijas, inteliģence un jaunatne. Sasāri ir slavena ar svētkiem un karnevāliem, populārākie no kuriem ir Cavalcata Sarda” – skaistāko tērpu un tradīciju parāde, kas notiek katru gadu trešajā maija svētdienā, un UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautie “Candelieri” – sveču gājiens, kas nu jau notiek 500 gadus 14.augustā. Ievērojamākie apskates objekti – vecpilsēta ar seno universitāti un teātriem, Svētā Nikolaja katedrāle, Santa Maria di Betlem un San Pietro di Silki baznīcas, centrālais laukums un pils, Rozello strūklaka, Montserato parks un vēstures muzejs. Tāpat Sasāri ir laba iepirkšanās vieta, jo šeit atrodami dažādu slavenu brendu veikali. Iegriezīsimies senajā un populārajā vietējās produkcijas veikaliņā pie tā leģendārā īpašnieka Pinuččo, kas ir patiess sava darba mākslinieks. Šeit mēs nogaršosim salas unikālos produktus un pats galvenais – vislabākos sierus. Tālāk mūs gaida aizraujošas vakariņas vecpilsētas krodziņā “Sasāriešu nacionālā virtuve un kas tas tāds “čonfra”?! (par papildus samaksu – cena ir atkarīga no cilvēku skaita). Čonfra tā ir tradicionāla izklaidējoša ballīte draugu pulkā, ar jautrām dziesmām, mūziku, vakariņām un mājas vīnu. Šeit varēsiet nobaudīt tradicionālo sasāriešu virtuvi, kas ir atšķirīga no itāļu un sardu virtuves. Individuālam tūristam šis pasākums nav pieejams, jo tas notiek draugu pulkā, tas palīdz izbaudīt patieso pilsētas atmosfēru. Nakts viesnīcā Sasāri.

6.diena: Koraļļu rivjēra un Alghero

Brokastis viesnīcā. Šodien redzēsiet Koraļļu rivjēras skaistākās vietas no Alghero līdz Capo Caccia zemesragam. Cietokšņu sienās ar masīviem torņiem iekļautā viduslaiku pilsēta jūras krastā - Alghero, ko dženovieši izveidoja 12.gadsimtā kā nocietinātu ostu. Vēsturiskā centra apskate. Alghero atrodas skaistā līcī, brīnišķīgu sniegbaltu pludmaļu, klinšu, alu un priežu mežu ieskauta. Pilsētā joprojām saglabājies spāņu mantojums arhitektūrā, tradīcijās un katalāņu dialekts.  Alghero ir slavena ar saviem pasaulē labākajiem sarkanajiem koraļļiem, no kurienes arī nosaukums Koraļļu rivjēra. Pabūsiet Sardīnijas augstākajā punktā – Kapo Kačča (Capo Caccia, tulkojumā Mednieka zemesrags), nolaidīsieties lieliskajās Neptūna grotās, kas ir lielākās Eiropā, apmeklēsiet skaistākās pludmales un Porto Konte jūras parku. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Alghero.

7.diena: Brīva diena atpūtai pie jūras vai pēc izvēles kāda papildus ekskursija

Brokastis viesnīcā. Brīvs laiks atpūtai pēc saviem ieskatiem. Iespējamas papildus ekskursijas par papildus samaksu:

Noslēpumainā Bosa un slavenā Malvazija. Brauciens pa ceļa posmu Alghero – Bosa. Šī piekrastes daļa, pateicoties savam skaistumam un apburošajām peizāžām, ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Bosa atrodas 5 km no piekrastes pie Temo upes, kas ir vienīgā kuģojamā upe Sardīnijā. Tās izolētais novietojums – starp kalniem un jūru, aizsargā pilsētu no liela tūristu pieplūduma un piedod atšķirīgu, nepiespiestu un relaksējošu atmosfēru. Pilsētu rotā kalns, uz kura atrodas Malaspina pils – viduslaiku cietoksnis, būvēts 1112.gadā. Sienu un torņu arhitektūru papildina spāņu 14.-15.gadsimta freskas Nostra Signora de Sos Regnos Altos baznīcā. Kā papildus iespēja - slavenā vīna Malvasia di Bosa DOC degustācija (nav iekļauts ekskursijas cenā). Ekskursijas izmaksas atkarībā no dalībnieku skaita – no 50 Eur/personai.

Stintino eksotika un Sardīnijas vīnu aromāti. Mazais gleznainais zvejnieku ciematiņš Stintino mūsdienās ir kļuvis par populāru un modernu kūrortu. Stintino ir pazīstams visā pasaulē ar savu neticami skaisto pludmali La Pelosa - sniegbaltas smiltis, kristāldzidrs jūras ūdens un aragoniešu tornis. Iepretim Stintino var redzēt Azinara salas, kas ir nacionālā parka teritorija ar unikālu Vidujūras floru un faunu. Blakus Stintino atrodas Le Saline pludmale ar baltu kristālu smiltīm un ezeru ar rozā flamingo. Tālāk ekskursija uz vīna darītavu, zināmu kā vienu no ekskluzīvāko sarkano un balto vīnu ražotājiem Sardīnijā. Leģendārie vīni, kas spilgti raksturo vietējo vidi, kur vīnogas augušas, granīta augsnē starp sulīgiem Vidusjūras augiem, tipiskiem Sardīnijai, no kā vīnogas iegūst neparasti spilgtu augļu aromātu. Baltais vīns Vermentino un sarkanais Cannonau – ražoti no vīnogu šķirnes, kas aug tikai Sardīnijā. Ekskursijas izmaksas atkarībā no dalībnieku skaita – no 50 Eur/personai.

„IN SARDIGNA” – tradicionālās vakariņas sardu lauku saimniecībā – iepazīšanās ar vietējo kultūru, tradīcijām un virtuvi. Šis ir īpašs vakars, ko noteikti nevajadzētu palaist garām, atrodoties uz salas. Šeit atkājas būtība noskaņojumam uz salas, jo īpašnieki saglabā dzīvas tradīcijas. Visi produkti svaigi,  pagatavoti pēc senām receptēm. Sardīnijas tradicionālās virtuves kulminācija - slavenais "porchetta" - cūka cepta uz iesma dažu stundu garumā. Un daudzi citi unikāli tradicionālie ēdieni un vīni. Interesants stāstījums par Sardīnijas virtuves īpatnībām un tūkstošiem gadu senām tradīcijām, par to kā gadsimtiem ilgi ir dzīvojuši salas iedzīvotāji, par pašiem svarīgākajiem salas cilvēkiem  – ganiem. Redzēsiet kā slauc kazas un kā tiek ražots īsts kazas siers „Pecorino” un desas. Pirms vakariņām redzēsiet kā tiek gatavota slavenā pasta „maccarrones de punzu” un cepts sivēns sardu gaumē „porceddu sardo”. Jūs sagaida aperitīvs un bagātīgas sardu vakariņas. Programmas „In Sardigna” ar vakariņām izmaksas – no 65 Eur/personai.

Nakts viesnīcā Alghero.

8.diena: Nuragi Atvadas no Sardīnijas.

Brokastis viesnīcā. Izrakstīšanās no viesnīcas. Pa ceļam uz lidostu Nuragi ekskursija – seni pieminekļi, kas veido svarīgu piemēru Vidusjūras aizvēsturiskā laika arhitektūrai - konusveida akmens torņi, svētās akas, gigantu apbedījumi, kas ir senās kultūras pierādījumi, kas pastāvēja Sardīnijā pirms 5-7 tūkstoši gadu. Torņi ir uzbūvēti no milzu akmeņiem bez matemātikas un arhitektūras zināšanām, un joprojām tie ir aizvēsturiskās civilizācijas noslēpums. Bronzas laikmeta svētā aka, kas kalpoja kā templis ūdens pielūgšanai, uzcelts starp 8. un 6. gadsimtu pirms mūsu ēras. Tādu ir daudz visā Sardīnijā un liecina par seno sardu dziļi reliģiozo garu.

Došanās uz Olbijas lidostu. Lidojums Olbija – Rīga plkst. 18:45 – 23:00.

Cena:
01.08. – 08.08.2015 : 1190 Eur

22.09. – 29.09.2015 : 990 Eur

Cenā iekļauts:

·          Pārlidojums maršrutā Rīga – Olbija – Rīga ar aviokompāniju AirBaltic;

·          Rokas bagāžas līdz 8kg + nododamās bagāžas somas līdz 20kg pārvadāšana;

·          7 naktis 3* viesnīcās ar brokastīm;

·          Ekskursiju programma vietējā gida pavadībā (krievu valodā);

·          Transporta pakalpojumi ekskursiju laikā;

·          Ārzemju brauciena apdrošināšana.

Papildus izdevumi:

·          Ieejas maksa apskates objektos – 51 Eur (Neptūna grotas – 13 Eur/7 Eur bērniem; laiva uz Neptūna grotām 12 Eur; Nuragi – 9 Eur; transports Kastelsardo – 2 Eur; Garibaldi muzejs – 5 Eur; vilciens Korsikā – 10 Eur);

·          Papildus ekskursijas 7.dienā;

·          Personīgie izdevumi un pakalpojumi, kas nav iekļauti programmā;

·          Dzeramnaudas.

P.S. Laiks uzrādīts vietējais. Ieejas biļešu, valūtas kursa un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādīto apskates objektu secība var mainīties.

Laika starpība ar Sardīniju - 1 stunda atpakaļ no Rīgas laika.

Piesakoties ceļojumam, jāiemaksā avanss 20% apmērā no ceļojuma cenas!

Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!

 | Kontakti
Copyright © Turismabirojs.lv 2010 Web izstrāde-Web Dienests